5 نکته ای که ممکن است متخصص قلب شما فراموش کند که به شما بگوید

اگر به متخصص قلب مراجعه می کنید ، یا هیپوکندریا هستید یا ممکن است بیماری قلبی داشته باشید. شاید شما سابقه خانوادگی داشته باشید. شاید شما اضافه وزن ، سیگاری ، شخصیتی تیپ A (استرس) داشته باشید و رژیم غذایی پرچرب داشته باشید و سبک زندگی کم تحرکی داشته باشید. خوب ، شما می دانید که متخصص قلب و عروق قصد دارد به شما بگوید اگر می خواهید زندگی کنید تغییرات زیادی ایجاد می کنید.

اگر بیمار جدیدی برای متخصص قلب هستید ، آزمایش های زیادی انجام می شود. یک آزمایش خون کامل ، یک تست استرس ، EKG وجود دارد ، شاید حتی آزمایشات بیشتر. پزشک شما می خواهد قبل از معالجه شما از وضعیت شما مطمئن باشد. هنگامی که آزمایشات انجام می شود ، و متخصص قلب می نشیند تا در مورد پیش آگهی شما بحث کند ، بهتر است لیستی از سوالات را برای پزشک یادداشت کنید. در اینجا یک لیست نمونه از مواردی که باید از متخصص قلب و عروق بپرسید آورده شده است ، زیرا ممکن است پزشک فراموش کند که این موارد خاص را به شما بگوید:

1. آیا من انسداد دارم ، و اگر چنین است ، چند درصد؟ اگر انسداد در عروق شما وجود داشته باشد ، قلب شما خون مورد نیاز را از طریق آن عبور نمی دهد. قلب باید بیشتر کار کند تا خون را از طریق رگهای نیمه مسدود شده پمپ کند. استنت قلب به این بیماری تصلب شرایین یا “تصلب شرایین” گفته می شود. شما را در معرض خطر بسیار بالای فشار خون (فشار خون بالا) و حمله قلبی قرار می دهد. اگر انسداد جزئی باشد ، ممکن است با افزایش چربی های خوب (غیر اشباع و چند غیر اشباع) و کاهش چربی های اشباع و ترانس از رژیم غذایی ، آن را اصلاح کنید. با این حال ، اگر انسداد شدید باشد ، باید عمل جراحی انجام شود ، یا آنژیوپلاستی (وسیله بادکنکی برای کشش عروق باد می شود) یا نصب شانت (در شریان باقی می ماند و آن را باز نگه می دارد).

2. وضعیت قلبی من چه تاثیری روی سایر موارد بهداشتی دارد (اگر مثلاً دیابتی هستید)؟ آیا ممکن است تعامل نامطلوبی بین داروهای من وجود داشته باشد؟ گاهی اوقات ، پزشکان داروهایی را برای شما تجویز می کنند که مبتلا به آن هستید. به خصوص اگر بیماری دیگری توسط پزشک دیگری تحت درمان باشد ، باید مطمئن شوید که متخصص قلب و عروق از تمام داروهای تجویز شده یا بدون نسخه پزشک شما مطلع است.

3. آیا فعالیت هایی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنم؟ بیماری قلبی ممکن است تغییرات زیادی در مورد رفتار معمول شما ایجاد کند. شما می دانید که معمولاً چه کاری انجام می دهید ، اما دکتر این کار را نمی کند. از آنجا که شما فعالیت های روزمره خود را به بهترین وجه می دانید ، فقط شما می دانید که از متخصص قلب در این زمینه چه بخواهید.

4- آیا غذاهای خاصی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنم؟ البته وجود دارد. اما شما می دانید که چه غذاهایی را دوست دارید و این زمانی است که باید بفهمید باید با غذای مورد علاقه خود خداحافظی کنید. همچنین ، متخصص قلب ممکن است بتواند برای جایگزین های قابل مقایسه توصیه کند.

5- از کجا می توانم منبع معتبری پیدا کنم تا درباره شرایط خود بیشتر بدانم؟ این قلب شماست … سلامتی شما. مسئولیت درک مفاهیم کامل شرایط خود را بر عهده بگیرید. متخصص قلب باید بتواند شما را به سمت منابع خوبی جهت کسب اطلاعات دقیق در مورد وضعیت شما هدایت کند. وقتی پزشک شما را به سمت منبع خاصی هدایت می کند ، وقت خود را صرف تحقیق کنید. وقتی دفعه دیگر به متخصص قلب مراجعه کردید ، احتمالاً لیست دیگری از مواردی که می توانید از متخصص قلب بپرسید را در اختیار خواهید داشت.